Grunwaldzka 3, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie

607-678-337

urbanek@kancelariaurbanek.com.pl

Sukcesja rolnicza- kontynuacja tradycji na ziemi

Czym właściwie jest sukcesja rolnicza i dlaczego ma tak duże znaczenie dla rolnika? Zaczynamy nowy cykl i będziemy o tym mówić do…końca roku!

Sukcesja to proces planowania i przekazywania własności, zarządzania gospodarstwem rolnym oraz wiedzy i doświadczenia z pokolenia na pokolenie.

To decyzja o przyszłości gospodarstwa i utrzymaniu rolniczej tradycji.

Dlaczego sukcesja jest ważna?

Kontynuacja tradycji.

Sukcesja pozwala na zachowanie rodzinnych tradycji i historii związanych z gospodarstwem. To przekazywanie wartości i dziedzictwa.

Utrzymanie wiedzy.

Sukcesja umożliwia przekazanie wiedzy i doświadczenia rolniczego z jednego pokolenia na drugie. To cenne źródło nauki dla młodszych rolników.

Stabilność gospodarstwa.

Planowanie sukcesji pozwala na ciągłość w prowadzeniu gospodarstwa. To gwarantuje stabilność i przyszłość działalności rolniczej.

Ochrona ziemi.

Dzięki sukcesji ziemia pozostaje w rękach rodziny, co może wpłynąć na jej lepsze gospodarowanie i ochronę.

Pasywne dochody.

Sukcesja może stworzyć możliwość generowania pasywnych dochodów z dzierżawy lub innych źródeł, co zabezpiecza finansową przyszłość.

Planując sukcesję, inwestujemy nie tylko w przyszłość gospodarstwa, ale także w ciągłość rolniczego dziedzictwa. To proces, który ma znaczenie zarówno dla nas, jak i dla kolejnych pokoleń.

Jeśli potrzebujesz pomocy w ułożeniu planu sukcesji jestem do dyspozycji. Napisz urbanek@kancelariaurbanek.com.pl lub zadzwoń 607-678-337 .

Wspólnie ułożymy dobry plan dla Twojego gospodarstwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *